(Rejting 5.00 od 5)
Trekking
Autor: Adventure Sport Team
Utorak, 31 Svibanj 2016 14:14

28.05. održano je drugo izdanje utrke Biokovo Vertikale, najljepšeg vertikalnog kilometra, koje je okupilo 80 natjecatelja većinom iz Hrvatske, ali bilo je i trkača iz SAD-a, Poljske i Crne Gore.

Start je bio u Bastu na 345 metara nadmorske visine, a cilj na 1345 metara nadmorske visine na Osičinama. Stazu dugu 3,6 km s točno tisuću metara uspona s vremenom 45min 31sek najbrže je prošao prošlogodišnji pobjednik Ante Pešić Golub koji nije uspio popraviti svoje najbolje vrijeme od 44min 35sek.

Drugo mjesto zauzeo je Srđan Oršulić, a treće Lovre Mihotić. U ženskoj konkurenciji bila je žestoka borba za prvo mjesto. Tako je Katarina Kokan i ove godine pobijedila s vremenom 1sat14sek, a Tina Vrdoljak došla je kao druga. Treća je stigla Ivana Vrvilo.

Vrlo atraktivna staza, dobro obilježena i organizacija za koju su se dobijale samo pohvale, garancija su da će ovo događanje vrlo brzo postati nezaobilazna vertikalna utrka u kalendaru brojnih trekera.