(Rejting 0 od 5)
Rollerski
Autor: Sebastijan Fuštin
Nedjelja, 02 Rujan 2007 01:59
Po idealnim uvjetima, sunčanom vremenu, danas je u programu FIS Rollerski svjetskog prvenstva bila utrka nastavka, pursuit. Natjecatelji su sa starta kretali prema vremenima postignutim na utrci prologa u četvrtak u Bistri. Trčalo se slobodnim načinom, muški 18 kilometara, a žene 14, na stazi od Pile do Snježne kraljice na Sljemenu.
Olimpijski pobjednik, Talijan Giorgio Di Centa u svoju bogatu kolekciju naslova dodao je danas i onaj u ski rolanju. U utrci je zadržao svoju prednost iz prologa i pobijedio ispred svojih sunarodnjaka Alfia Di Gregoria i Sergia Bonaldia. Dok je Di Centa bio neuhvatljiv, Di Gregorio je uspio uloviti Bonaldievu prednost od 36 sekundi i još ga ostavio za 23 sekunde. Naš Pavle Kruljac osvojio je 18 mjesto.

U utrci juniora, zlato i srebro otišlo je u Norvešku. Iako su u utrku s prednošću većom od 30 sekundi ušli Michele Galassi (ITA) i Robin Norum (SWE), Na kraju su ih pretekla dvojica Norvežana. Thomas Vestboe odradio je odličnu utrku i pobijedio s minutom i 47 sekundi prednosti ispred Markusa Moea i čak četiri minute ispred Michelea Galassia. Hrvatski predstavnik Tomislav Crnković osvojio je 15. mjesto.

Među seniorkama Tatiana Yambaeva (RUS) samo je povećala svoju prednost ispred Lade Nesterenko (UKR) na tri minute, a Natalia Zernova (RUS) uspjela se probiti do trećeg mjesta.

U utrci juniorki Ileana Casali (ITA) uvjerljivo je pobijedila ostavivši na kraju Katerynu Tseselsku (UKR) i Olgu Abramovu (RUS) za više od šest minuta. Hrvatska reprezentativka Maja Vuk na kraju je zauzela sedmo mjesto iako je startala deseta.

Sutra (nedjelja), posljednjeg dana Svjetskog prvenstva čeka nas uzbudljiva utrka štafeta. Ekipu čine tri natjecatelja koji trče 3 kruga po 2 kilometra muški i 2 kruga po 2 kilometra žene, centrom Oroslavja. Prema raspoloženju reprezentacija i njihovim najavama, možemo očekivati odlične utrke jer će svi gristi u borbi za posljednji komplet medalja na FIS Rollerski svjetskom prvenstvu.

KOMENTIRATI MOGU SAMO PRIJAVLJENI KORISNICI, PRIJAVITE SE ILI REGISTRIRAJTE!
Podijeli ovaj članak (google, twitter, facebook...)